Dla Narzeczonych

Kursy dla pary młodej i rodziny. Choreografia pierwszego tańca.

Lekcje prywatne dla narzeczonych

Zajęcia indywidualne.
Indywidualny tok nauczania – dla par z bardzo zabieganym planem tygodnia. Zajęcia umawiane są na tydzień lub dwa do przodu – nie ma konieczności wybierania tego samego terminu na każde spotkanie.
Zazwyczaj jesteśmy w stanie przekazać niezbędną wiedzę aby odnaleźć się na parkiecie w ciągu 2 – 3 lekcji (pod warunkiem, że para ćwiczy pomiędzy zajęciami w swoim wolnym czasie). Układanie choreografii na pierwszy taniec to następne 2 – 3 spotkania.

Uwaga! Ze względu na dużą popularność naszych zajęć, pomiędzy początkiem maja a końcem sierpnia terminy rezerwujemy przynajmniej z dwu/trzytygodniowym wyprzedzeniem. Niektóre soboty i niedziele są także do dyspozycji.

Koszt zajęć dla jednej pary:

30 min – 70zł
45 min – 100 zł
60 min – 120 zł
75 min – 150 zł
90 min – 180 zł

 

Zaawansowany układ pierwszego tańca

Układanie układu choreograficznego dla pary młodej to bardzo specyficzny proces. Trzeba brać pod uwagę:
salę – jej wielkość, rozkład stołów, słupy na parkiecie, ustawienie gości, a także rodzaj podłogi – parkiet, śliskie panele, czy chropowate kafle,
muzykę – która oddaje klimat jaki para chce podczas tego momentu stworzyć zamiast stricte rytmiki czy to Rumby czy Foxtrota, muzyki która często zamiast oryginału – grana jest przez orkiestrę – może trochę szybciej, może trochę dłużej
stroje – które pięknie prezentują się podczas ceremonii a mogą być o wiele mniej praktyczne w żywiołowym tańcu.
umiejętności pary – która najczęściej z tańcem pokazowym nie miała wcześniejszego kontaktu.

Jak wiele par którym pomagamy co roku mówi: „Mamy dwie lewe nogi i chcielibyśmy fajnie wyglądać, nie chcemy „tańca z gwiazdami” ale ma to dobrze wyglądać”

Bardzo proszę nie obraźcie się czytając następne zdanie. Jeśli trzeba zrobić coś z niczego, to jest to temat dla bardzo doświadczonego choreografa.

To jest do zrobienia !
Są tak zwane „myki”: elementy – od dosyć prostych, do nawet całkiem zaawansowanych – które jeśli prawidłowo wykonane, są do ogarnięcia przez początkujących tancerzy. Elementy te wspaniale prezentują się na parkiecie. Takimi elementami możemy urozmaicić taniec i opierając się o dobre rozpoczęcie i finał ułożyć coś co para może nazwać „swoim”. Cała sztuka w dobraniu odpowiedniego repertuaru figurowego dla możliwości pary i tak by pasowały do muzyki.

Muzyka to bardzo ważna część układu tanecznego. Najczęściej jako choreografowie – mamy dowolność w doborze muzyki. Przy pierwszym tańcu jednak czasami muzyka jest już wybrana, i to czasami na kilka miesięcy do przodu. W takich przypadkach z utworem para kojarzy często prywatne i bardzo ważne dla nich wspomnienia. Czasami utwór taki odbiega rytmem od typowych rozliczeń tanecznych – czy to tanga czy walca, czy rumby lub fokstrota. Ważne jest wtedy, by pracować z tym co para potrzebuje – ułożenie tańca do tego utworu – a nie przekonanie ich że „jest to niemożliwe” i zastąpienie czymś innym. W takich też sytuacjach od doświadczenia instruktora zależy czy podpowie może inną wersję utworu, lub zasugeruje drobną korektę w tempie – lekkie przyspieszenie lub zwolnienie utworu zwykle nie wpływa na klimat – a może dużo ułatwić w tańcu.

Bardzo często pary opowiadają o tym czego nie chcą: wraca historia o tym, że będąc na weselu u znajomych, widzieli zdenerwowanych nowożeńców, którzy podczas pierwszego tańca sztywno i „bez płynności” przetańczyli co ma być pięknym momentem godnym zapamiętania, że „przez cały czas liczyli” a co gorsza zamiast entuzjazmu i burzy wiwatów zebrali „uprzejme stonowane oklaski”. W takiej sytuacji wina nie leży po stronie pary, ale instruktora który nieumiejętnie dobrał figury do umiejętności pary. Tak zazwyczaj wygląda pierwszy taniec kiedy do układania zabiera się zamiast choreografa były amator z doświadczeniem turniejowym.

Dla par z większym apetytem na coś niepowtarzalnego – polecamy składanie dwóch lub więcej utworów razem. W takich przypadkach możemy utwory dowolnie powielać lub skracać, jesteśmy w stanie w pełni komputerowo przygotować mieszanie utworów łącznie z efektami dźwiękowymi jak szukanie stacji radiowej czy rysanie igły gramofonowej, odgłosami przyrody, szumu wody wiatru. Możemy część Waszego utwór zamienić brzmieniem w audycję radiową czy starą trzeszczącą płytę. Nie ma limitacji.