Dla Narzeczonych

Kursy dla pary młodej i rodziny. Choreografia pierwszego tańca.

Program którym prowadzimy pary w przygotowaniu pierwszego tańca weselnego

Metodyka jest przygotowana z myślą o parach, które z tańcem w parze nie miały wiele wspólnego. Wyjaśniamy wszystko od samych podstaw, bardzo pilnując by partner wiedział dokładnie co ma robić, żeby partnerkę poprowadzić w tańcu.

W tańcach o wyraźnej linii melodycznej i czystym rytmie, opieramy się najczęściej o schematy walca angielskiego, rumby w rozliczeniu amerykańskim lub swinga pojedynczego – jeśli takowe pasują.

Używamy też często schematów Walczyka – uproszczonego Walca Wiedeńskiego – w przypadku utworów 6/4. Kilka przykładów: Seal “Kiss from the rose”, Metalica “Nothing else matters”, Tomczak “Niebieska piosenka”, Kancelaria “Zabiorę Cię właśnie tam“, „Walc Barbary” z filmu „Noce i Dnie”

W przypadku muzyki która odbiega tempem od typowych rytmów tanecznych – jest albo bardzo wolna, albo bardzo szybka, opieramy się o schematy „FreeStyle’owe”

Dbamy o to, by para wyglądała naturalnie, żeby partner dobrze prowadził i nie skupiał się wyłącznie na liczeniu rytmu. Choreografia nie musi być profesjonalna, ale powinna oddawać klimat utworu, zawierać kilka elementów pokazowych jak obroty czy przejścia.

Ważne jest by programem nauki zmieścić się w czasie przeznaczonym na naukę tańca przed ślubem. (Różne pary zgłaszają się do nas z różnym wyprzedzeniem.) Na początku ustawiamy całość nauki by rozplanować czas optymalnie. A więc: czy możecie poświęcić tylko cztery godziny czy piętnaście – będziecie wiedzieć czego będziecie się uczyć i kiedy, żeby nie marnować czasu i pieniędzy.

Jeśli macie sporo czasu do ślubu, przeniesiemy część nauki na zajęcia grupowe o podobnym formacie, w ten sposób kiedy przyjdzie do układania choreografii – będzie łatwiej. Na kursie uczycie się nie tylko tego jednego tańca ale wszystkich pozostałych tańców użytkowych, co pozwoli Wam błysnąć na własnym weselu.